Merri 1 punim falas ne porosite mbi 100eu

10 librave me te mire per biznes dhe marketing

sa i perket 10

librave me te mire per biznes dhe marketing

thjeshte sdin njeri ka me ja nis

po per hir te artikullit do ti perfshij vetem 10 njehere e sigurisht edhe me tutje do te shkruaj per tjere

Think and grow rich nga napoleon hill – liber ku ky tipi i ndan pervojat e tij spirituale, praktike dhe dijen nepermjet njerzve qe ka njohur dhe pervojave qe ka perjetuar.

ready fire aim – michael masterson
ky liber i ka tri faza ku tregon se si nis ni biznes, si behet biznes me i madh dhe ne fund si behet korporate….thjeshte i mrekullushem, edhe kapet per teme perfekt normal edhe me shembuj shume te mire

rich dad poor dad – robert kiyosaki
ky liber eshte te ma te miret…pos tjerat te tregon qka te ben te nisesh diqka apo te behet milioner…..dhimbja bablok…sa me e madhe qaq deshira ma e madhe e jotja mi grah bythve

e-myth – michael gerber
ky liber e ka ni thanje qe me knaq….puno per biznesin tend e jo ne biznesin tend
se nuk e sheh vizionin e gjere te gjerave perreth….se kur je tu punu ne te ski vakt mu marr me strategji tu kry pune te vogla e te medha

getting everything you can – jay abraham
jay osht baba edhe nona e marketingut per mu – ky ti din krejt senet
edhe metoda praktike edhe e thjshte te knaq edhe te inspiron me ndermarr sende
sidomos sugjerimet te cilat ne kosove diqysh te tutin njerzit mi bo shkaku qe ste doket qe munet me dhez…ky per qato kapet….like e ka

influence – robert cialdini
ky lidhet edhe me kognitiven – kur jep jep jep shume njerzit e nijne te nevojshme ne nenvetedijne e tyne me ta kthy diqysh per te mire

how to win friend and influence people – dale carnegy
ne kete liber ka shume sene te mira e nder to eshte edhe si me kriju raporte me njerez me te cilet do te kesh pune….sidomos ne menyre diplomatike me pas raporte te mira te cilat do te sherbejne ne bashkpunimin tuaj ne qfaredo sfere te shoqerise

power of ambition – jim rohn
nese jay osht baba….ky osht gjyshi apo spo di yqhs me thone
po osht te njerezsit ma inspirus e motivus te kohes…shprehet shume interesant
dhe tregon per mundesite qe i kemi te gjithe per te gjitha

managing oneself – peter drucker
ky tipi osht pak ma gjermon diqysh po i pershkrun senet shume mire edhe ka pervoje te mjaftushme per ta arsyetuar studimin e tij

linchpin – seth godin
seth godin osht te autoret qe me pelqen dhe qe ka mendime e vizione shume te perparuara….linchpin tregon per mundesine qe ti te perfitosh shume dituri nga rrethanat jeta njerezit dhe librat dhe ato ti perdoresh ne secilen pune qe hyn ku linchpin eshte shtylle pa te cilen sun kryhen punet e rendesishme

per momentin vetem keta libra
e tjeterhere do te sugjeroj edhe libra tjere
por keta sa per ta dhezur motorrin si dihet

librat jane sikur me dal me nejt me keta autoret edhe keta me ti kallxu disa storie te tyre neper te cilat kane kaluar….te cilat informata skane qysh me ti jap tjeret, qofte ndoshta nuk deshirojne, apo skane njohuri apo mundesi ta ndajne ate informate me ty….por nepermjet ketyre librave te cilet lehte mund te gjehen ne internet per ti download dhe te cilet jane ne gjuhet angleze, e ndoshta prej tyre ka edhe qe jane perkthyer edhe shqip si dihet…. pse jo ti bleni dhe ti lexoni

ne fillim sdo te vij qaq lehte mi shti ne kry krejt qato info
po kapak kapak pa u dhon zor e pa u ngut
sado qe ti proceson truni informata ti nguliti ne kry
edhe ma tutje kane me te sherby si loqka

knaquni tu lexu pra