Merri 1 punim falas ne porosite mbi 100eu

Kur nuk eshte marre me i publiku punimet tua?

Marre me rrejt e me vjedh

. Kane thone pleqt ose kushdo qe ka thone sepse i ka konvenu.

 

Qkado qe bejme ne jete e bejme per tja treguar tjetrit

sepse jemi krijesa sociale, apo siq thote Brian Tracy, Social Animals.

Pse ta mbajme ne dollap ni punim tonin.

Mos e kemi bere rasisht me te miren ne bote dhe sdojme te na e kopjojne, apo ende sjemi gati se nuk eshte edhe aq e mire.

 

Kur eshte mire pra?

6 muaj mas kurre.

le mos boni hajgare (pak humor te zhgallavitur)

 

Eshte koha e internetit, qdo send ka dal ne pah

qdo sekret eshte duke u zbuluar

pa ndonje problem

e sidomos ne shtetet si kjo e jona ku ska kurrefar barriere per kurgjo.

 

Eshte koha ti tregosh “te mbrendshmet” tua artistike.

Qiti pra dhe knaqu me reagimet nese ka,

nese jo, atehre si paske pas te perlyera aq sa duhet

dhe me kete rast dihet qka duhet bere.

PUNE PUNE PUNE PUNE PUNE

pa u ndal

 

behu aq i mire sa mos me mujt me te injoru…ka thone ShabaPaja jo po dallap dallap cillet dyjaja, jo po Steve Martin.