Merri 1 punim falas ne porosite mbi 100eu

Puno per biznesin tend, e jo ne biznesin tend.

 

 

Qikjo eshte teme shume interesante

se direkt e vnon ne test potencialin tend per lidership, organizim apo drejtim te njerzve tjere
osht ok kur diqka din me bo vet
po hala ma mire edhe ma ne kontroll vihen gjera kur i inspiron tjeret me ta kry punen

siq e ceka ma larte
inspiron
inkurajon
motivon
dhe i ben ta duajn ate qe jane duke e bere

qe nje shembull
eshte veshtire qe vet te jesh edhe dizajneri
edhe agjenti qe i kontakton bizenset ne takime
edhe organizatori edhe financieri edhe te gjithat
me keshet me fjalen jack of all trades
qe i bjen magari qe i kryn krejt bartjet
apo diqka e tille

eshte ne rregull te jesh kryesori por duhet ditur ti besh tjeret te vijne mas teje
apo ta besojne vizionin tend
prej te cilit ata edhe do te mesojne diqka
edhe do te krenohen pse jane duke e quar perpara

me krejt kete i bjen qe eshte e veshtire te punosh per biznesin tend
e ne anen tjeter ta rrisesh ate
sepse vizionin e ki te kufizuar me pune ditore
e jo me plane strategjike per te arritur me teper e me larte
duke planifikuar

keto arrihet te ne nepermjet disa metodave po mendoj per kosove
– anetareve te familjes
ata udhehiqen ne nje forme qe cila nuk eshte me realja po ok me rendesi qe kryn pune
perderisa je i forti i meqmi dhe iniciatori i vetem ne familoje qe i ke bo me ngajt mas teje
dhe vizionit tond

e ne kete rast kur plakesh e shijon pjesen qe ti nuk mirresh me me biznes
por ai veteudhehiqet

TBC