Merri 1 punim falas ne porosite mbi 100eu

Rruget alternative te marketingut per industrine tuaj

Rruget alternative te marketingut per industrine tuaj

Nje nder temat qe me ka pelqy me se shumti eshte kjo
se si te gjesh menyre te berit nje veprim ne nje metode krejt ndryshe prej asaj qe je mesuar ta besh
psh te mesosh gjuhen angleze nuk eshte vetem nje menyre…pra
1 e ki shkollen, 2 ndonje kurs, 3 nepermjet librave, 4 ndoenje shoku apo shoqe, 5 duke degjuar muzike te asaj gjuhe dhe ngadal duke e perkthyer vete apo ndonje metode tjeter e mundshme

qka po du me thone eshte se e njejte eshte funksionale edhe ne biznes marketing por edhe ne jete te perditshme…une jam fans i asaj qe ta promovoj se qfaredo njohuri qe e meson ne jete ta shfrytezosh maksimalisht neper te gjitha sferat e jetes ku je i implikum ne nje menyre apo tjeter

ta marr nje shembull psh henry ford sistemin e prodhimit te veturave ford ka arrit ta kopjoj apo ta huazoj me njefar menyre nga menyra se si prodhohet mishi…poashtu duke e bo shume te lehte qe qdokush te kete mundesi ta punoj…por edhe te zevendesohet lehte po qe nevoja

poashtu apple dizajnin e ka adoptuar nga fshesat miele qe duket shume spacy dhe futuristic

apo sic thote me nje vend bilioneri richard branson : merre nje zgjidhje qe eshte aktuale, permiresu 3 deri 10% dhe provo ne treg duke e treguar fabulen tonde lidhur me te qe te besh njerez sa ma shume te lidhen me produktin tend

mora disa shembuj qe te tregoj se per te bere marketing psh per dizajn apo per ndonje liber…opse mos me perdor metoden se si shiten langjet psh,….apo cigare apo per te promovuar orendi…ose mos me mendu alternativisht ta besh ne te njejten menyure si promovohen barerat psh

cilado prej ktyne te ben te fresket ne treg…te ben te dukesh me ndrtyshe se konkurenca apo kushdo qe eshte ne at treg…dhe efekti do te ishte shume me ndikues

pra elementi kryesor i kesaj teme eshte qe te perdoresh metodat me te ndryshme te cilat aplikohen ne treg nga industrite e ndryshme te cilat jane te sukseshme dhe po kane rezultate te deshmuara

por pa iu provuar dhe pa i vene ne veprime nuk mundesh ta dish…sdo te thote qe menjere dhez apo ka efekt…por koha e provave eshte interesante kur sapo ke nis…sidomos kur je ne asi poite qe ski qka me humb…poashtu kur je ne nje nivel te larte dhe deshiron te rritesh hala me teper eshte e nevojshme qe nje pjese e investimeve te behet ne kete aspekt

e tere kjo kerkon nje risk ….por me kqyr jholl e holl gjithqka osht risk

edhe me jetu osht risk…qe thote jim rohn….qaq osht riskante jeta sa qe ski me dal prej saj i gjalle…hahah kishe po keshi pak …po ski qka

sado pak qe keni mrri me marr prej qiti shkrimi mire osht
tash qe thote nje kusherine e jemja…qiellin me dore smujm mi prek po boll qikaq sa tna len univerzi

bohet mire

qaos