Merri 1 punim falas ne porosite mbi 100eu

Si te fokusohesh ne rritjen e vetem nje “kungulli”

Rritja e vetem nje kungulli

…se pari nis me eksperimentim
do te thote mjellen disa fara te vogla, qe i bjen metaforikisht implementim i ideve tua
me ekzekutim derisa ndonjera nis me marr veten kadale

psh i ke nis disa lloje te vogla te biznesit sidomos ato testuese ne facebook
edhe e sheh qe njera prej atyre disa ka nis te dhez pak ma teper
pastaj i anulon krejt ato tjerat qe nuk kane potencial dhe jane konsumuese te kohes tende
dhe fokusohet ne NJE GJE VETEM ….po dihet pra rritjen e vetem nje kungulli

une pajtohem qe eshte mire me provu disa deri sa tja nis
po kur njera i merr kembet e veta
atehre eshte mire mi lon tjerat edhe mu perqendru aty me tere fokusin
duke shumezuar ato qe po dhezin ma teper sa i perket marketingut ne at aspekt
apo permiresimit te sherbimit apo produktit perderisa veq ka fillu kerkesa mu rrit

ketu tere kohen po flasim pasi qe i ka marr kembet kungulli
perndryshe per fazen fillestare se si te nisen ato lloje te ndryshme te “farave”
apo bizneseve te vogla do ta diskutojme ne nje tjeter artikull

Ne rritjen e kungullit apo biznesit apo funksionit tend i cili veq ka nis te kete
kerkese ne treg duhet fokusuar ne keto gjera

disiplina (psh e ke qel dugojen…duhesh mi majt qel qdo dite…
ska hajt ta msheli sot ose neser
ose ne nje rast tjeter …je duke e reklamuar produktin tend ne facebook…
ska tash veq sot e neser edhe me lon at pune….pra a fuckin discipline)

qendrueshmeria (me kete dua te them qe kur premton
ne cilen dite do te postosh artikull

apo ne cilen dite do te dorezosh projektin apo diqka te tille ….
atehre make sure its on fuckin time)

ska kili mili mo

efikasiteti (qkado qe bon sidomos pasi te dhez muahbeti…
duhesh me dite qe duhesh me rregullu kualitetin kadale

sosht e thonne qe duhesh veq me fitu …
por kjo i bjen edhe investim ne te ardhmen qe brendfit tend mi besu klienti)

sistematizimi (me kete i bjen qe e krijon nje formule vepruese
e cila behet ne ate menyre qe edhe ai qe ska lidhje me kry

osht ne gjendje me ta realizu…
qe i bjen sherbyesit tuaj apo punetori jot mu kon lehte i zevendesueshem

kete sistem e ka mcdonadsi e ka pas edhe Fordi …
bile Fordi per me kriju sistem hala ma te mire ka punesu njerez te retardum

qaq qe e ka pas sistemin e krijum mire per tja lehtesu secilit funksdionin)

po te paramendoj tu thone po kto i di sene te lehta,
por siq thote Jim Rohn….qka osht e lehte mi bo…osht edhe ma e lehte mos mi bo…
keshtu qe mrehi thikat bablok

ka edhe tjera po niher qito
keshut qe shohim e bojme shoku jem
apo shoqja jem kushdo qe je ne kete univerz
respekt ki nga une
per faktin qe je nal me lexu deri ne kete faze
cheers and seeya